OBĽÚBENÉ ZELENÉ SMOOTHIE

Pamätám si, ako som pri čítaní knihy počula jej hlas: „Mami, prekvapenie.“ V ruke držala smútičko, to naše, ktoré sme si tak obľúbili, že iné už ani nerobíme. 

Bola som na ňu hrdá, ako to sama zvládla a prevzala parketu s prípravou smútička.  Vylepšila ho extra ovocím, ktoré nenapádne pridala do zeleného drinku.  

Obľúbené zelené smoothie

Teší ma, že do  bruška dcér sa dostane špenát, ktorý by samostane nezjedli. Jeho netrálnu chuť vyladí kyselkavá chuť pomarančovej šťavy a sladký banán. Vďaka špenátu má smútičko krásnu zelenú farbu. 

Množstvo

3 porcie

Príprava

5 minút

Varenie/pečenie

0 minút

Čas celkovo

5 minút

SUROVINY

  • 1 nakrájaný banán
  • hrsť čerstvých špenátových listov
  • šťava z pomaranča
  • voda (približne 300  ml)

POSTUP

  1. Pripravíme si vyššiu nádobu do ktorej vložíme opláchnuté čerstvé špenátové listy. 
  2. Pomaranč odšťavíme a šťavu vylejeme k špenátovým listom. 
  3. Banán nakrájame na kolieska a pridáme k surovinám na smoothie.
  4. Zalejeme vodou.
  5. Rozmixujeme do hladka Bosch ponorným tyčovým mixérom. 

TIP

  • Banán dostatočne osladí smoothie, ale ak by sa vám zdalo zelené smoothičko málo sladké, prislaďte si smoothie javorovým sirupom.

Bosch tyčový mixér MaxoMixx, bol prvý spotrebič, ktorý som si zakúpila, keď som začala variť. Právom sa pasuje na môjho najobľúbenejšieho pomocníka v kuchyni. Najčastejšie ho s dcérkami používame na rozmixovanie polievok, tuniakovej nátierky a prípravu zeleného shoothička. 

Poradí si so všetkým. Súčasťou je metlička a sekáčik. Sekáčikom behom chvíľky nasekáte suroviny ako bylinky, orechy či cibuľu. Tuniakovú nátierku aj s cibuľou rozmieša do hladkej konzistenicie. So šľahacou metlou jednoducho vyšľaháte vaječné bielky, šľahačku a ľahké koláčové cesto. Čo nesmierne oceňujem, príslušenstvo je vhodné do umývačky riadu.

Bosch vstavaná umývačka riadu ide u nás denne. Je tichá ako šepot a časový svetelný indikátor na podlahe ukazuje koľko času umývačka riadku potrebuje na dokonalé vyčistenie riadu. Obľúbený je vrchný šuflík na menší kuchýnsky riad a na príbor. Bez nej by nebolo varenie také úsmevné. 

Bosch vstavaná umývačka riadu SM8YCX01E
Každodenný pomocník na nezaplatenie
Boxch tyčový ponorný mixér ErgoMixx
Časový indikátor Bosch umývačky riadu